O NÁS

Už dve generácie sme medzinárodne uznávaný rodinný podnik

Viac ako 30 rokov inovujeme ochranu výťahov a interiérov. Od čias, keď sme začali podnikať v rodinnej garáži sa naša firma rozrástla a poskytuje riešenia po celom svete.

V roku 1988 Brian a Linda Annable sedeli v knižnici a listovali v Zlatých stránkach, aby si vytvorili zoznam stoviek výťahárskych firiem. Rozhodli sa poslať ponukový leták každej z nich.


Akoby výchova dvoch detí nebola sama o sebe dosť náročná úloha, dvojica sa pustila aj do podnikania v ich vlastnej garáži. Vzali si bankový úver a vsadili na import, čistenie a balenie prírodného vlákna Kapok. S Brianovým zmyslom pre obchod a Lindinými krajčírskymi schopnosťami rozbehli spoločnosť Kapok 88 – ich spoločnú víziu, ktorú realizovali z garáže.


Začali s jedným šijacím strojom a stolom na strihanie. Zanietenému páru tak pod rukami vznikol prvý ochranný polstrovaný záves, do ktorého vytvárali prvé závesné očká. Pracovali veľa hodín, snažiac sa spojiť rodinný život s podnikaním. Pravidelne chodili do Londýna, kde roznášali letáčiky do schránok v budovách, ktoré mali viac ako dve poschodia.


Vďaka ich tvrdej práci sa podnik ujal. Veľké výťahárske spoločnosti si u nich objednali polstrované závesy a neboli to iba objednávky na ochranu výťahov, ale aj na ochranu stien v budovách ako Cabot Hall a dokonca aj na schodiskách kráľovských rezidenčných priestorov.


V roku 2007 ich syn Richard prevzal podnik s rovnakou víziou ako mali jeho rodičia, ale tento krát aj v globálnom meradle. Vycestoval 800 míľ do Nemecka, aby na výstave prvýkrát predstavil polstrované závesy Kapok 88 a o rok neskôr tam spoločnosť získala svojho prvého distribútora.

Náš prísľub

Náš úspech bol postavený na našej dobrej povesti a hodnotách, ktoré máme. Udržiavaním našich počiatočných zásad sme prešli od podnikania dvoch rodičov so šijacím strojom v garáži, na globálnu rodinnú firmu, ktorá prosperuje už druhú generáciu a má za sebou viac ako 30-ročné skúsenosti.


Kvalita - Nemá zmysel vyrábať produkt, ktorý nám nakoniec vrátia, takže to tak nerobíme. Sme hrdí na to, že naše výrobky sú správne na prvýkrát, preto naše výrobky vyrábame ručne s najkvalitnejších materiálov a na základe presných špecifikácií. Poskytneme vám prvotriedne riešenia a kvalita je toho základom.


Cena - Chápeme, že vaše investície potrebujú ochranu, ale ochrana by nemala byť prehnané drahá. Naše výrobky sú prvotriednej kvality a bez drahej cenovky. Poskytujeme individuálne cenové ponuky na základe vašich požiadaviek, aby sme sa uistili, že dostanete najlepšiu možnú cenu.


Servis - Sme pre vás miestom, kde nájdete kompletné riešenie pre ochranu vašich interiérov. Nemusíte sa obávať merania alebo inštalácie, pretože sa môžeme zaviazať k poskytovaniu týchto služieb ako súčasť vášho balíka. Môžeme vám tiež poskytnúť rady o najvhodnejších úchytoch a upevneniach, takže to nemusíte robiť sami.


Rýchlosť - Naše výrobky sú vyrábané ručne, preto nám veľmi záleží, aby sme ich pre vás urobili presne. To ešte neznamená, že hrozia dlhé čakacie doby po zadaní objednávky. Chápeme, že naši zákazníci majú často prísne termíny, takže sa vždy pokúsime vyhovieť vašim časovým požiadavkám.

"Na začiatku sme chodili do knižnice. Sedeli a prechádzali si Zlaté stránky so zoznamom všetkých výťahárskych spoločností po celej Veľkej Británii. Boli ich stovky. Všetkým sme poslali letáky.


"Dokonca sme vyrazili do Londýna, chodili po uliciach a hádzali letáky do schránok akejkoľvek budovy, ktorá mala 2 a viac poschodí. Na začiatku to bolo ťažké, pracovali sme dlhé hodiny, žonglovali sme medzi prácou, školskými povinnosťami detí a rodinným životom."

- Linda Annable

"Bolo to možné dosiahnuť len vďaka tímu zamestnancov, ktorí s nami pracujú už 30 rokov. Vybudovali sme si silné vzťahy a naše podnikanie sa rozrástlo aj vďaka tomu, že sa o nás hovorilo a osobne nás odporúčali naši zákazníci.


"Richard, teraz výkonný riaditeľ, posunul túto stránku podnikania na novú úroveň a spustil vývoz do Európy a mimo nej."

- Brian Annable

NÁZOV NAŠEJ FIRMY Strom Kapok

Kapok je veľmi jemné chlpaté prírodné vlákno, ktoré rastie v strukoch na tropickom strome Kapok. Bežne sa používa vo vankúšoch, mäkkých hračkách a pôvodne sme ho používali aj v našich závesoch. V súčasnosti používame syntetickú alternatívu, ale vlákno Kapok sa stále používa v mnohých výrobkoch po celom svete!